Zdravý spánek

 
Postel je jedním z nejkrásnějších vynálezů všech dob. Není důležité, kolik času na lůžku strávíte, ale jak kvalitní váš odpočinek bude. Právě při spánku je člověk schopen zregenerovat až 90% svých fyzických a duševních sil. Nyní bychom Vám chtěli připomenout
Desatero rad pro zdravé spaní:

1) Anatomicky správná podpora těla. Matrace musí dostatečně pevně a přitom citlivě zkopírovat tvar těla v jakékoli poloze a správně jej podepřít. V poloze na boku tak zůstává osa páteře rovná, při ležení na zádech ve svém, přirozeném, fyziologicky zakřiveném tvaru.

2) Matrace musí dýchat. Důležité je, aby matrace byla vyrobena z prodyšných materiálů, které zaručí dostatečnou výměnu vzduchu a svou konstrukcí poskytne prostor pro odvětrávání vlhkosti.

3) Při výběru matrace dbejte na to, aby ji bylo možno přizpůsobit hmotnosti uživatele. Jedině tak dokáže matrace optimálně regulovat na Vaši váhu a tělo správně podepře v jeho křivkách.

4) Pohodlný spánek vyžaduje dostatečně velký lehací prostor. Délka lůžka by měla přesahovat výšku postavy minimálně o 25centimetrů, ideální šíře lůžka je 90 centimetrů (dvojlůžko min. 160 centimetrů ).

5) Lehací plocha by měla být fixovaná ( např. bočnicemi ) tak, abyste v noci z lůžka nesklouzávali. Odborníci doporučují zapustit spodní hranu matrace nejméně 5cm pod horní hranu bočnice.

6) Hygiena lůžka. Správnou hygienu matrace zajišťují především snímatelné prací potahy. Samozřejmostí by pak mělo být časté praní ložního prádla v teplotách nad 60° C.

7) Veškeré použité materiály ( rámy postelí, nosné rošty, matrace, lůžkoviny ) musí být zdravotně nezávadné. Užití přírodních materiálů pomáhá svými vlastnostmi nejlépe navodit pocit úplného, klidného a bezpečného místa pro spánek.

8) Při výběru lůžkovin, postele a celého interiéru ložnice dejte přednost uklidňujícím nedráždivým barvám.

9) Anatomicky tvarovaný polštář citlivě podepře krční páteř. I ta nejlepší matrace ztrácí svůj význam, pokud ulehnete na naducané polštáře.


10) Jen ve větrané ložnici lze plnohodnotně odpočívat. Nezapomínejte na přirozený přísun čerstvého vzduchu - podpoří relaxační účinky spánku. Postel by také neměla být umístěna pod oknem ( kde to tzv. protahuje ) ani v přímé blízkosti topného tělesa. Do ložnice by neměl pronikat vnější hluk a umělé světlo.


Pokud se rozhodnete zajistit si konečně kvalitní spánek, navštivte naše Studio zdravého bydlení® v Humpolci nebo v Jihlavě kde vám odborně pomůžeme s výběrem lůžka Vašich snů. Základem ortopedického lůžka je kvalitní lamelový rošt, který dokáže dostatečně pevně, ale přitom efektivně zkopírovat tvar těla v jakékoliv poloze a správně jej podepřít. V poloze na boku tak zůstává páteř rovná, při ležení na zádech, ve svém přirozeném fyziologicky zakřiveném tvaru. Dochází tak nejen ke svalovému uvolnění, ale také k odpočinku kosterní stavby těla. Při uvolnění meziobratlových kloubů, vazů a plotének dochází následně k odpočinku celého nervového systému a přirozeně k regeneraci vnitřních orgánů.

V nabídce Studia jsou lamelové rošty pevné, polohovací, motorové i motorové vibrační. Na kvalitní lamelový rošt patří kvalitní matrace tzv. roznášející vrstva, která zajišťuje rovnoměrné rozložení váhy těla, bez bodových tlaků, což je nezbytné pro správný krevní oběh. Zákazník si u nás může vybrat kvalitní matraci z Pur-pěny, Studené pěny, Latexu, Talay latexu, přírodního Latexu, Líné pěny, Embrace líné pěny a nakonec i matraci TEMPUR, která v současné době stojí na samotném vrcholu ledovce zdravého spaní.

Všechny zdravotní a ortopedické matrace jsou opatřeny snímatelným vypratelným potahem na 40-60o C, který zajišťuje opravdovou hygienu Vašeho lůžka. Mezi kvalitní potahové látky patří: Aloe vera, Medik, Microcare, Ingeo, Bavlna a Strech froté.
Při návštěvě našeho studia si můžete zástupce matrací jednotlivých kategorií vyzkoušet a sami poznáte, že u nás najdete kvalitu, na kterou se můžete spolehnout.
V blížícím se čase rodinných jubileí, pak nezapomeňte, že: